co można robić w warszawie

Stolica naszego kraju to miasto, które bez wątpienia jest godne odwiedzenia. Przekonują się o tym nie tylko polscy, ale i zagraniczni turyści. Wiele osób może jednak zadawać sobie pytanie o to, co można robić w Warszawie ciekawego.

Nie można oczywiście udzielić jednej odpowiedzi na to pytanie. I bardzo dobrze! Oznacza to bowiem, że Warszawa dysponuje całkiem sporą liczbą atrakcji, które mogą nas zainteresować. O naszą uwagę walczy wiele miejsc, w tym liczne ośrodki kultury, sztuki i nauki. Wspomnieć należy także o licznych galeriach handlowych. Jak zaś powszechnie wiadomo, miłośników zakupów nie brakuje, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Co ciekawe, niektóre rozrywki są dla nas dostępne całkowicie za darmo. Za skorzystanie z innych będziemy musieli oczywiście zapłacić, chociaż nie zawsze są to duże pieniądze. Na pewno warto będzie obejrzeć Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki oraz Nowy Świat.

Chwilę oddechu będziemy zaś mogli złapać na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Pamiętajmy o tym, że w trakcie kilku godzin na pewno nie uda nam się zaliczyć wszystkich rozrywek, jakie ma nam do zaoferowania Warszawa. Warto zatem zdecydować się na obejrzenie takich miejsc, które wydają nam się najbardziej intrygujące. 

Co właściwie można robić w Warszawie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co można zrobić w Warszawie za darmo. Okazuje się, że całkiem sporo. Możemy na przykład odwiedzić wiele przepięknych parków i ogrodów miejskich. W niektórych z nich czas można spędzić w naprawdę wyjątkowy sposób, podziwiają piękno intrygującej flory oraz fauny. Każdy, kto tylko ma na to ochotę, będzie mógł również przyjść do letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Mowa tu oczywiście o Łazienkach Królewskich.

Zobacz także  Karpacz Atrakcje - Zobacz piękno przyrody!

W niektóre dni, za wejście na teren Łazienek trzeba będzie oczywiście zapłacić. Bardzo często jednak organizowane są dni wolne, dlatego każdy, bez względu na swoją sytuację finansową, może podziwiać wspaniałą architekturę oraz rośliny. Za darmo można odwiedzić również galerie handlowe. Wiele osób spaceruje po nich nie po to, aby coś kupić, ale po to, aby chłonąć ich niebanalny klimat. Mnóstwo towarów, kolorów, wzorów i zapachów w niejednej osobie może wzbudzić spore zainteresowanie. Jeżeli będziemy gotowi na wydanie pieniędzy, rozrywek czeka nas o wiele więcej. Pojęcie rozrywki, dla każdego może jednak oznaczać dokładnie coś innego. Wiele zależy zatem od tego, jakie są właściwie nasze oczekiwania.

Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Starówka, Pałac Kultury to klasyka, którą trzeba zwiedzić

Jeżeli chcemy wiedzieć, co można robić w Warszawie, na pewno nie powinniśmy zapomnieć o klasycznych miejscach, który każdy powinien znać. Mowa tu chociażby o Pałacu Kultury i Nauki, który uchodzi za jeden z symboli stolicy. Cóż, trzeba przyznać, że prezentuje się on naprawdę imponująco. Mimo, że nie każdy jest zwolennikiem tego, w jaki sposób powstał, każdy powinien go obejrzeć, przynajmniej z zewnątrz. Jest to o tyle kuszące, że nie musimy za to nic płacić.

Jeżeli będziemy jednak chcieli wejść do środka, musimy liczyć się z koniecznością wydania jakichś pieniędzy. Niemniej jednak, z wysoka rozciąga się piękny widok na panoramę Warszawy. Niektóre osoby z całą pewnością będą skuszone. Zdecydować można się także na odwiedziny na Krakowskim Przedmieściu. Znajduje się tam między innymi Pałac Czapskich. Na Krakowskim Przedmieściu podziwiać można także Kamienicę Piżmowskich, Hotel Europejski, Pałac Staszica czy Pałac Prezydencki. Wydaje się, że całkiem trafionym pomysłem może okazać się także spacer po Nowym Świecie. Ulica ta znajduje się w Śródmieściu, a więc w centrum tętniącego życiem miasta.

Zobacz także  Sobieszewo atrakcje – zbiornik wodny

Znajduje się tam między innymi Pałac Kossakowskich, jak również Kamienica Mikulskiego, czy gmach Banku Gospodarstwa Krajowego. Lista obiektów kulturalnych i naukowych jest o wiele dłuższa, a dla każdego co innego może wydawać się interesujące. Będąc w Warszawie nie sposób także przejść obojętnie obok Starówki. To miejsce, które chwyci za serce niejednego turystę. Niepowtarzalny klimat Starówki sprawia, że zdecydowana większość osób, które ujrzą ją po raz pierwszy, wraca tam. Niestety, aż 90% obiektów Starego Miasta uległo zniszczeniu po Powstaniu Warszawskim, w 1994 roku. Zostało ono jednak wiernie odbudowane staraniem wielu architektów.

Bez względu na to, w którym miejscu Warszawy się znajdziemy, odwiedźmy jakąś kawiarnię, aby podelektować się klimatem miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Pozwoli nam to na jeszcze lepsze przyjrzenie się zabytkom, jak i ośrodkom kultury i nauki. Interesujące może być również obserwowanie tego, jak zachowują się mieszkańcy stolicy. Część z nich na pewno będzie w pośpiechu szła do pracy bądź wracała z niej. Niektórzy będą randkować, a jeszcze inni spacerować z dziećmi. Widok tętniącego życiem miasta dostarcza zazwyczaj bardzo pozytywnych wrażeń, zwłaszcza jeśli jesteśmy ekstrawertykami i lubimy, gdy wokół nas dużo się dzieje. Poza tym, nawet introwertyk potrzebuje czasami nieco większej ilości wrażeń niż zazwyczaj. 

Dach BUW-u – miejsce na odpoczynek

Do niedawna, wielu z nas zastanawiało się nad tym, co można robić w Warszawie w czasie pandemii. Pomimo tego, że okres pandemiczny mamy już za sobą, każdy z nas się czegoś wówczas nauczył. Wielu z nas zdało sobie z tego sprawę, jak ważne jest spędzanie czasu z najbliższymi. Postanowiliśmy także odetchnąć nieco od stawianych sobie wyzwań i po prostu być „tu i teraz” ze sobą. Dobrym pomysłem może okazać się zatem wizyta na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz także  Dar Pomorze - Najciekawsze Informacje

To wyjątkowe miejsce, gdzie można wypocząć w otoczeniu przepięknej przyrody. Cisza i spokój jak najbardziej sprzyjają błogiemu relaksowi. Jeżeli zabierzemy ze sobą książkę oraz kawę, na pewno szybko tego miejsca nie opuścimy. Z dachu BUW-u rozciąga się także intrygujący widok. Jeśli jesteśmy w Warszawie i nie wiemy, co ze sobą zrobić, warto będzie udać się właśnie na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że w przyszłości udamy się tam ponownie, bo tak bardzo nam się tam spodoba. To doskonałe miejsce nie tylko na samotny pobyt, ale również na niebanalną randkę. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie temu, aby na dach BUW-u wybrać się ze swoją drugą połówką. 

Jazda rowerem przez Warszawę

Czy chcemy spędzić czas w sposób aktywny, czy może pasywny? Czy jesteśmy miłośnikami architektury, czy też może preferujemy obserwację przyrody? Każdy z nas sam powinien odpowiedzieć sobie na te pytania i znaleźć dla siebie taką formę spędzania wolnego czasu, która odpowiada mu najbardziej. Poza tym, warto wiedzieć nie tylko co można robić w Warszawie, ale także co warto w niej zjeść.

Do dyspozycji mamy naprawdę całe mnóstwo knajp, kawiarni i restauracji. Niektóre z nich są ekskluzywne, w innych panuje przytulny klimat. Nie brak jest restauracji oferujących posiłki wegańskie oraz wegetariańskie. Na mapie kulinarnej Warszawy znajdziemy również liczne kawiarnie oferujące słodkości bez cukru i innych niezdrowych składników. To prawdziwa gratka dla miłośników zdrowego stylu życia. Miejsca te możemy zwiedzić jeżdżąc po Warszawie rowerem.