aplikacja do jazdy na rowerze

Jak już zaznaczono na wstępie, aplikacja do jazdy na rowerze niejedno ma imię. Ich duży wybór może być między innymi efektem tego, że każdy z nas ma nieco inne wymagania. Niektórym zależy tylko i wyłącznie na tym, aby aplikacja informowała ich o liczbie przejechanych kilometrów. Innym znajomość pokonanej odległości nie wystarcza.

Od dobrej aplikacji oczekiwaliby oni również tego, aby podawała ilość spalanych kalorii. Warto także zaznaczyć, że dla większości użytkowników najlepsza jest darmowa aplikacja do jazdy na rowerze. Wiele osób nie chce bowiem płacić za dodatkowe udogodnienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które dopiero co rozpoczęły swoją przygodę z jazdą na rowerze. Na samym początku ciężko jest zaś określić, czy ta aktywność w ogóle nam się spodoba. Jeżeli zainwestowalibyśmy w płatną aplikację i szybko porzucilibyśmy przejażdżki rowerowe, moglibyśmy boleśnie odczuć stratę z powodu wydanych niepotrzebnie pieniędzy.

Na szczęście, skorzystać możemy z naprawdę wielu interesujących, jak również całkowicie darmowych aplikacji. Powinniśmy jednak liczyć się z tym, że za dodatkowe udogodnienia trzeba będzie najczęściej zapłacić. To my decydujemy jednak o tym, czy chcemy wydać pieniądze, czy też nie. Pamiętajmy o tym, że w każdym momencie możemy zdecydować się na opcję premium i w każdym momencie możemy z takowej opcji zrezygnować. Nie jesteśmy więc związani z żadną aplikacją do jezdy na rowerze raz na zawsze.

Klasyk wśród aplikacji rowerowych

Aplikacja do jazdy na rowerze, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników to na pewno Strava. Co ciekawe, aplikacja ta ma szansę przypaść do gustu nie tylko miłośnikom jazdy na rowerze, ale również biegaczom. Mowa tu zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych. Warto zaznaczyć, że wiele funkcji dostępnych jest dla rowerzystów zupełnie za darmo.

Zobacz także  Jak dobrać rozmiary opon rowerowych?

Wydaje się zatem, że ten klasyk wśród aplikacji rowerowych jest dobrą opcją dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze. Za darmo będziemy mieli chociażby dostępność do przejechanych już tras. Zostaną one bowiem zarejestrowane. Jeżeli jednak zdecydujemy się na tak zwaną opcję premium, będziemy mogli cieszyć się wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami. Wydaje się jednak, że aplikacja premium jest dobra przede wszystkim dla osób, które bardzo często jeżdżą rowerem. Raczej nie ma sensu decydować się na nią na samym początku. Każdy z nas powinien jednak ocenić tę kwestię indywidualnie. 

Endomondo – czy istnieją podobne aplikacje?

Wielu miłośników rowerów twierdzi, że najlepsza aplikacja do jazdy na rowerze to Endomondo. Aplikacja ta umożliwiała prosty monitoring postępów dokonywanych w sporcie. Okazuje się jednak, że istnieje całkiem sporo podobnych do Endomondo aplikacji. Jedną z nich jest na przykład Google Fit. Posiadacze urządzeń iPhone mogą zaś skorzystać z alternatywy, jaką jest Apple Health. Największym atutem obydwu wymienionych aplikacji jest to, iż są one niesamowicie proste w obsłudze. Z tego właśnie względu będą one doskonałym wyborem dla osób początkujących.

O zainstalowaniu Apple Health bądź Google Fit powinny pomyśleć osoby, które dopiero zaczęły poszukiwać aktywności fizycznej, której chciałyby poświęcić nieco więcej czasu. Kto wie, być może będzie to właśnie jazda na rowerze? Dobrze byłoby obdarzyć swoim zainteresowaniem także aplikację Bike Repair. Co ciekawe, dzięki korzystaniu z niej będziemy mieli dostęp do ciekawych informacji umożliwiających nam samodzielną konserwację bądź naprawę roweru. Wydaje się zatem, że aplikacja ta będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę dla osób, które dużo i często jeżdżą rowerem. Do rozważenia jest także korzystanie z aplikacji rowerowej o nazwie Zwift. Co takiego ma nam ona do zaoferowania? Otóż przede wszystkim będziemy mogli liczyć na ściganie się z kolarzami na całym świecie. Brzmi interesująco? Jeśli tak, nie pozostaje nam nic innego jak zainstalować właśnie tę aplikację i skorzystać z licznych oferowanych przez nią funkcji. Jeżeli do tej pory byliśmy miłośnikami Endomondo, do gustu przypaść może nam również First Aid For Cyclists.

Zobacz także  Stacje naprawy rowerów w Trójmieście – napraw sam swój rower

Dzięki tej aplikacji możliwe stanie się poradzenie sobie w wielu problemowych sytuacjach, które mogą przecież stać się udziałem każdego rowerzysty. Mowa tu zarówno o tych początkujących, jak i całkiem doświadczonych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wspomniana aplikacja nie obsługuje niestety języka polskiego. Jeżeli więc nie znamy języka angielskiego, musimy raczej poszukać czegoś innego. Jeśli angielski jest nam znajomy, korzystanie z aplikacji może sprzyjać ćwiczeniu umiejętności posługiwania się tym językiem. 

Używanie aplikacji do planowania tras

Zdecydowana większość rowerzystów oczekuje tego, że aplikacja do jazdy na rowerze będzie umożliwiała im planowanie tras. Nie ma się temu co dziwić, w końcu jest to jedna z ciekawszych funkcji aplikacji. Z tego też względu, oferuje ją zdecydowana większość aplikacji, z których możemy skorzystać.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na zaplanowanie trasy rowerowej będziemy musieli poświęcić trochę czasu. Aplikacja nie załatwi niestety wszystkiego za nas. Niektórzy wykorzystują do planowania trasy Google Maps. Wydaje się to całkiem dobrym pomysłem, gdyż korzystanie z Google Maps jest niesamowicie proste, niemalże intuicyjne. Nie oznacza to bynajmniej, że jest to aplikacja wolna od jakichkolwiek wad. Czasami może się bowiem okazać, że aplikacja poprowadzi nas przez drogi nieutwardzone, z których korzystanie jest wyjątkowo problematyczne. Nikt z nas nie chce przecież zniszczyć sobie ani roweru, ani ubrania.

Bez względu na to, z jakiego rodzaju aplikacji będziemy korzystać, pamiętajmy o tym, że z niektórych funkcji będziemy mogli korzystać tylko i wyłącznie wtedy, gdy będziemy posiadać dostęp do Internetu. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że nie wszędzie będziemy mieć zasięg. Korzystanie z niektórych funkcjonalności może być wówczas wyjątkowo utrudnione. Pamiętajmy również o tym, że nie zawsze będziemy mogli skorzystać z funkcji rejestrowania tras. Niestety, czasem dzieje się i tak, że trasy nie chcą się odświeżać. Może być to powiązane między innymi ze wspomnianym już wyżej brakiem zasięgu. 

Zobacz także  Zwiedzanie Stoczni Cesarskiej bez przepustki