ile trzeba jeździć rowerem żeby schudnąć 5 kg

Zdecydowana większość z nas pragnie cieszyć się smukłą sylwetką. Niestety, nadwaga to problem, który dotyka coraz większą część kobiet i mężczyzn. Wiele osób poszukuje zatem skutecznego sposobu na schudnięcie. Jeśli zależy nam na zrzuceniu nadmiarowych kilogramów, na pewno nie możemy zapomnieć o zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. Wskazana jest także systematyczna aktywność fizyczna. Sporo osób decyduje się na jazdę na rowerze, bo jest to aktywność uznawana za dosyć przyjemną. Zanim jednak zwrócimy na nią uwagę, możemy chcieć poznać odpowiedź na pytanie, ile trzeba jeździć rowerem żeby schudnąć 5 kg. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że udzielenie na to pytanie jednej, uniwersalnej odpowiedzi możliwe nie jest. Wiele zależy bowiem od tego, jakiego rodzaju dietę połączymy z aktywnością fizyczną. Na pewno warto jednak zapoznać się z poniższym poradnikiem, który może nieco rozjaśnić nam temat. 

Jak często należy jeździć rowerem aby schudnąć?

To, ile trzeba jeździć na rowerze żeby schudnąć 5 kg może interesować przede wszystkim te osoby, którym zależy na szybkim uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów. Odpowiadając czysto technicznie na pytanie o to, jak długo musiałaby trwać taka jazda, można stwierdzić, że mniej więcej 72 godziny. Nietrudno zgadnąć, że dla zdecydowanej większości osób taki wysiłek bez żadnej przerwy nie jest możliwy. Pozwoliłby on jednak na spalenie mniej więcej 39 tysięcy kalorii. Nie sposób nie zauważyć, że ciągła jazda rowerem przez 72 godziny do zdrowych nie należy, zwłaszcza dla osób, które nie trenują wyczynowo. Jeżeli chcemy schudnąć, nie musimy się na szczęście tak katować. Sami możemy zarzucić sobie swoje własne tępo chudnięcia. Pamiętajmy przy tym o tym, że nie musimy tracić 5 kilogramów w przeciągu tygodnia czy dwóch. Jeżeli nie mamy czasu na codzienną, kilkugodzinną jazdę na rowerze, nie miejmy do siebie pretensji. Najważniejsza jest bowiem systematyczność. Najlepiej więc będzie, jeśli rower zostanie naszym przyjacielem. Jeżeli musimy na przykład jechać na drugi koniec miasta do apteki, nie jedźmy autobusem. Wybierzmy właśnie rower. Podobnie postąpmy, jeżeli chcemy odwiedzić koleżankę mieszkającą na przedmieściach. Nieco problematyczna może być jazda rowerem do sklepu, zwłaszcza jeśli mamy zamiar zrobić naprawdę duże zakupy. Zabranie ich ze sobą w drogę powrotną może być bowiem nie tyle utrudnione, co po prostu niemożliwe. Dobrym pomysłem będą także dłuższe wycieczki, na przykład za miasto, w dni wolne od pracy. Wiele osób nie pracuje w weekendy. Warto wykorzystać ten czas aktywnie, wybierając się właśnie na rower. Jazda na rowerze, zwłaszcza wtedy, gdy trwa długo, ma najlepszy wpływ na nasz proces chudnięcia. Możemy mieć na ręce założoną specjalną opaskę, która będzie informowała nas o przebytych kilometrach oraz rzecz jasna o spalonych kaloriach. Ta druga kwestia interesuje nas zazwyczaj najbardziej. 

Zobacz także  Malta Atrakcje - Najciekawsze Atrakcje!

Aby schudnąć jeżdżąc rowerem trzeba kontrolować swoją dietę

Ważne jest nie tylko to, aby wiedzieć ile trzeba jeździć rowerem żeby schudnąć 5 kg, ale również i to, jak jeść. Jeżeli postawimy wyłącznie na regularną jazdę rowerem bądź innego rodzaju aktywność, a zapomnimy o zbilansowanej diecie, efekty nie będą tak satysfakcjonujące. Wydaje się zatem, że powinniśmy pożegnać się z tuczącymi, a przy okazji także i niezdrowymi przekąskami. Mowa tu chociażby o pizzy, hamburgerach, frytkach czy chipsach. Problematyczne jest także spożywanie słodyczy, takich jak cukierki, żelki, ciastka z tłustymi kremami czy słodkie napoje gazowane. Starajmy się, aby na naszych talerzach znajdowały się przede wszystkim świeże owoce oraz warzywa, z przewagą tych drugich. Jeśli chodzi zaś o pieczywo, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia, postarajmy się zastąpić je tym pełnoziarnistym. Mięso, które jemy powinno być pozyskiwane z dobrych, najlepiej ekologicznych źródeł. Podobnie rzecz ma się z jajkami. Jeśli sięgamy po ryby, wybierajmy te chude, jak na przykład dorsz. Nie sposób nie zauważyć, że bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie nawodnienie swojego organizmu. Najlepiej będzie, jeśli każdego dnia będziemy wypijać przynajmniej 1,5 litra płynów dziennie. Śmiało można sięgać po wodę mineralną, ale również po herbaty ziołowe. Pomocna będzie również uwielbiana przez wiele osób kawa oraz herbata zielona. Jeśli jesteśmy zwolennikami pierwszego z wymienionych napojów, starajmy się pić go bez dodatku cukru. 

Ile ogólnie potrzeba czasu aby schudnąć jeżdżąc rowerem?

Jeżeli interesuje nas to, ile trzeba jeździć rowerem żeby schudnąć 5 kg, musimy być przygotowani na odpowiedź: to zależy. Co do zasady, aby pozbyć się tych pięciu kilogramów tkanki tłuszczowej, będziemy potrzebowali około miesiąca-trzech. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wiele zależy od wspomnianej wyżej regularności oraz od diety. Ponadto, spore znaczenie ma nasza waga wyjściowa. Osoby z dużą nadwagą, zazwyczaj chudną zdecydowanie szybciej. U osób szczuplejszych, spadek wagi może nie być aż tak spektakularny. Nie oznacza to jednak, że efektów wcale nie będzie. Musimy jednak przygotować się na to, że będą one pojawiały się nieco wolniej. Ważne jest to, aby regularnie kontrolować swoją wagę i notować postępy. Wówczas na pewno nie zabraknie nam motywacji i chęci do dalszego działania. Powinniśmy zdawać sobie sprawę również z tego, że na to, jak szybko chudniemy, wpływają także niektóre zażywane przez nas leki. Podobnie rzecz ma się z chorobami przewlekłymi, na które jesteśmy leczeni. Warto mieć to wszystko na uwadze, aby nie być dla siebie zbyt wymagającym. Nie zawsze i na wszystko mamy bowiem wpływ. 

Zobacz także  Od ilu lat można jeździć skuterem? Wszystko, co warto wiedzieć

Różny wysiłek na tej samej trasie

Ważne jest nie tylko to, aby wiedzieć, ile trzeba jeździć rowerem żeby schudnąć 5 kg, ale również to, aby mieć świadomość tego, że jazda rowerem może być dla nas wysiłkiem różnego rodzaju. Nietrudno zgadnąć, że jazda pod górkę jest zdecydowanie bardziej wymagająca niż jazda po terenie nizinnym. Na tym jednak nie koniec. To, jak się zmęczymy, zależy również od naszej kondycji. Osoby, które dopiero co rozpoczęły przygodę z aktywnością fizyczną, muszą być przygotowani na potencjalne trudności. Niestety, może się okazać, że nasz towarzysz bądź towarzyszka, radzi sobie zdecydowanie lepiej. Nie powinniśmy się jednak zrażać, bo trening czyni mistrza w każdej dziedzinie. Warto przez jakiś czas jeździć codziennie tą samą trasą. Wówczas bardzo szybko dostrzeżemy poprawę swojej kondycji. Za pierwszym razem pokonanie tej samej trasy będzie dla nas zdecydowanie bardziej wymagające niż za dziesiątym. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas powinien także przygotować się na pewne spadki formy. Jeżeli doświadczyliśmy na przykład kontuzji, nie zdziwmy się, że konieczne może być przerwanie uprawiania sportu. Po poprawie naszego stanu zdrowia, jazda na rowerze będzie oczywiście możliwa. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że początkowo możemy zaobserwować pogorszenie kondycji. Szybko jednak powinniśmy wrócić do formy sprzed kontuzji. Aby uniknąć powrotu nadprogramowych kilogramów, warto kontynuować wysiłek, nawet jeśli stracimy te 5 kilogramów tkanki tłuszczowej.