góra gradowa

Góra Gradowa to jedna z ciekawszych atrakcji Gdańska, a przy tym miejsce często pomijane. Świetnie nadaje się zaś ona choćby na rodzinny spacer – zarówno podczas dłuższego wypoczynku w mieście, jak i krótkiego city break’u.

 Góra Gradowa jak dojść do centrum

Na początek zastanówmy się jeśli interesuje nas Góra Gradowa jak dojść do niej z centrum Gdańska. Trasa nie jest skomplikowana i przejść ją można szybkim krokiem w 15-20 minut. Kierując się od strony ulicy Długiej należy skręcić w Targ Węglowy, a następnie – podążać wzdłuż ulicy Wały Jagiellońskie. Doprowadzi nas ona do Targu Rakowego, który znajdować się będzie po naszej lewej stronie. Następnie należy skręcić w lewo, w Hucisko, a potem w prawo, w ulicę Trzeciego Maja. Stąd już niedaleko będzie do ulicy Gradowej i miejsca, w którym znajduje się Góra Gradowa.

 Góra Gradowa Gdańsk – jak spacerować?

Góra Gradowa w Gdańsku jest miejscem, które odwiedzić można na kilka sposobów. My jednak proponujemy rozpoczęcie spaceru od fortyfikacji na Gradowej Górze i zwiedzanie w sposób chronologiczny – najpierw należy więc udać się pod Krzyż Milenijny, a następnie kolejno odwiedzać oznaczone ekspozycje. Każda z nich proponuje swoją własną scenkę z manekinami, a także szereg ciekawie przedstawionych informacji dotyczących historii fortyfikacji.

 Następną ciekawą atrakcją, jaką oferuje Góra Gradowa Gdańsk jest laboratorium alchemiczne znajdujące się w starej prochowni, z pewnością warto zobaczyć także wystawę “Hewelianum bez barier”.  Na koniec zwiedzania warto zaś odwiedzić wystawę “Łamigłówka” wraz z przyległym do niej korytarzem, gdzie będziemy mieli między innymi możliwość wirtualnego przebrania się w historyczny kostium

Góra gradowa w Gdańsku – wspaniała trasa

Góra Gradowa w Gdańsku to atrakcja, którą warto odwiedzić całą rodziną. Spacer w jej okolicach to fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Trasa jest zaś komfortowa i z pewnością wszyscy uczestnicy wyprawy świetnie sobie na niej poradzą. Zobaczenie Góry Gradowej w Gdańsku jest warte czasu przeznaczonego na podróż. 

Zobacz także  Stocznia Gdańska Zwiedzanie - Musisz sprawdzić!