gdańsk atrakcje dla dzieci

Nie da się ukryć, że Gdańsk jako jedno z trzech kurortowych miast Trójmiasta jest jedną z najczęściej i najchętniej wybieranych destynacji urlopowiczów. Co roku, nie tylko w sezonie przyjeżdzają tłumy studentów, seniorów, obcokrajowców czy pracowników w ramach wyjazdów służbowych. Gdańsk w swojej ofercie ma wiele do zaproponowania; jego bogactwo historyczne, kulturowe, jak i część modernistyczna udobrucha każdego, nie zważając na pochodzenie, zainteresowania. Wiele osób decyduje się, bądź jest zmuszonych do podróżowania z dziećmi. Mało istnieje miejsc polecających atrakcje dla dzieci Gdańsk. Zatem rodzi się pytanie – czy warto odwiedzić Gdańsk z dzieckiem i jakie atrakcje dla dzieci Gdańsk ma do zaoferowania?

Czy warto wybrać się do Gdańska z dzieckiem?

Morze, piasek, świeże powietrze – kto by tego nie chciał? GdańskGdańsk jest zatem idealnym celem podróży dla każdego, a przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Doświadczyć tam można nie tylko pięknych widoków, które wyciszają, skłaniają do refleksji i pozwalają aktywnie spędzić czas, ale również przyciąga swoją tajemniczą, ciekawą historią, kulturą, która zawarta została w wielu miejscach przystępnych dla dzieci, jak i tych większych, już dorosłych dzieci. Doskonale wiemy, że dziecko potrzebuje wielu bodźców. Samo spędzanie czasu w muzeach, lub tylko na powietrzu może być nużące. Dziecko potrzebuje zmian, intensywności i różnorodności doświadczania, dlatego Gdańsk jest idealnym miejscem, które oferuje szeroką gamę różnorodnych atrakcji, będąc tym samym miastem niezwykle przyjaznym rodzinom z dziećmi.

Nocleg dla rodziny w Gdańsku

Gdańsk jako miasto dość silnie skupione na turystyce oferuje wiele możliwości akomodacyjnych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Bez trudu wybierzecie coś dla siebie z 25 atrakcji dla dzieci w Gdańsku. Ceny ofert pokojów dla rodzin z dziećmi w hostelach i hotelach w centrum miasta zaczynają się już od około 100 złotych za dobę. Chociaż hostele i hotele należą do tych standardowych i najbardziej popularnych możliwości kwaterunku to Gdańsk w swojej ofercie ma szereg innych możliwości. Najtańszymi, ale przy tym wcale nie gorszymi opcjami noclegów mogą być schroniska młodzieżowe, takie jak „Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku” znajdujące się na Alei Grunwaldzkiej. Innymi, godnymi polecenia propozycjami są oferty znajdujące się na portalach typu Airbnb i booking.com. Dostępne tam oferty są nieraz tańsze niż hotele, można tam również wynająć całe mieszkanie, willę lub chatkę na wyłączność, co w podróżowaniu z dzieckiem może być niezwykłym ułatwieniem. 

Zobacz także  Rejsy po Motławie - Ciekawostka!

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Gdańsku

Gdańsk jest bogaty w różnorodne, wciągające atrakcje dla dzieci. Trudno więc wytypować te najciekawsze. Dzieląc je jednak na kategorie i patrząc na atrakcje dla dzieci Gdańsk 2021, jesteśmy w stanie wyłonić część faworytów cieszących się ogromna popularnością i wysokimi ocenami. Zatem jeśli pragniecie, by Wasze pociechy wraz z Wami samymi aktywnie spędziły czas pobytu w Gdańsku i jednocześnie poszerzyły wiedzę, ucząc się nowych rzeczy przez zabawę to  Centrum Hevelianum jest idealnym na to kandydatem. Jest to miejsce znajdujące się tuż przy gdańskiej starówce, na terenach dawnego Fortu Góry Gradowej. Występują tam interaktywne wystawy, gdzie doświadczyć można eksperymentów, bawiąc dowiedzieć się wiele z dziedziny fizyki, astronomii i chemii oraz poznać historię i kulturę dawnego Gdańska. Jeśli natomiast nadmorska rybka zaczęła zamieniać się w boczki dobrze jest postawić na ruch. Wtedy na idealny aktywnie, a zarazem zabawnie spędzony czas przychodzi z pomocą JumpCity – miasto trampolin, znajdujące się w dzielnicy Przymorze Małe. To miejsce to park trampolin wszelakiego rodzaju, gdzie dzieci, jak i dorośli mogą wyskoczyć wszystkie swoje smutki, emocje i spalić nadmiar pomorskich przysmaków poprzez wskakiwanie do basenu z piankami, granie w skoczną koszykówkę, czy po prostu odbijanie się od ścian i skakanie na lewo i prawo. W kategorii „atrakcje na świeżym powietrzu” numerem jeden będzie gdańskie ZOO w Oliwie. Jest to ogromny otwarty obszar parku ZOO, gdzie dzieci mogą mieć kontakt z rzadko spotykanymi gatunkami zwierząt, nauczyć się o przyrodzie, świecie, a przy tym odhaczyć dzienną ilość kroków, spacerując alejkami parku zoologicznego. Gdańsk to przede wszystkim morze, a morze skrywa wiele tajemnic i skarbów takich jak na przykład bursztyny. Dlatego też, Muzeum Bursztynu w Gdańsku zapewni Waszej rodzinie bajeczną podróż przez historię i kulturę tego nadmorskiego miasta, pokazując piękno, szyk i możliwości ukazane w bursztynach.

Zobacz także  Zbiornik wody Stara Orunia – wizyta

Gdańsk – atrakcje dla dzieci

Rodzinne wyjazdy z dziećmi muszą być zazwyczaj dobrze przemyślane i zaplanowane. Dobór atrakcji, które zadowolą wszystkich jest kluczowe. W związku z tym, przygotowaliśmy listę Gdańsk – 25 atrakcji dla dzieci, które są sprawdzone, docenione i powinny ułatwić Państwu przygotowania do wyprawy w to magiczne miasto.

Atrakcje Gdańsk dla dzieci:

Rejs wycieczkowy galeonem – to sposób na odbycie morskiej przygody na statku pirackim, odbywając rejs na trasie Gdańsk – Westerplatte – Gdańsk.

Plac zabaw „Kraina Zabaw” – to największy na Pomorzu plac zabaw na świeżym powietrzu; znajduje się on w Parku Nadmorskim przy ul. Dąbrowszczaków.

ZOO Oliwskie – wspaniały ogród zoologiczny, który uczy, bawi i wzrusza.

Centrum Hevelianum – centrum nauki, kultury, historii i rekreacji dla dużych i małych.

Mini ZOO „Zwierzaki nad Potokiem” – kameralne miejsce, gdzie dzieci mogą doświadczyć bliskiego kontaktu z zwierzętami dotykając je, bawiąc się i karmiąc.

Ośrodek Kultury Morskiej – to skarbnica wiedzy o morzu, gdzie dzieci mogą bawić się modelami statków, wywoływać eksperymentalnie tsunami i przy tym wszystkim nauczyć się wiele o żywiole, jakim jest woda.

Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw – interaktywne wystawy, wiedza z XX wieku oraz możliwość majstrowania przy przyciskach, klockach to idealnie spożytkowany czas.

Park w Oliwie i Palmiarnia – pełen zieleni, magicznych ścieżek, wodospadu i tajemniczej palmiarni park, w którym warto spacerować za dnia i wieczorem; miejsce to oferuje wiele tymczasowych imprez, jak i wystaw.

Playground Arena przy Stadionie Bursztynowym – to przestrzeń zabaw i adrenaliny; sprobować tu można skoków na bungee oraz gokartów.

Dom Uphagena – to wehikuł czasu zabierające w podróż po kamienicy zamieszkałej niegdyś przez zamożnych Gdańszczan (dla rodziców znajdą się tam karteczki ze starymi, tradycyjnymi przepisami na pyszne, pomorskie potrawy).

Zobacz także  Bezpłatne muzea Gdańsk – pełna lista

Hipodrom – możliwość doświadczenia jazdy konnej.

Muzeum Bursztynu – to bałtycka historia i kultura, przedstawiona w pięknie bursztynu.

Teatr Miniatura – styczność z kultowymi sztukami lalkarskimi; jest to jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce.

Koło Widokowe – majestatyczna panorama Gdańska wraz z dreszczykiem emocji.

JumpCity – park trampolin dla dużych i małych.

Spichlerz Błękitny Baranek – doświadczenie historii i zabawa w archeologów.

Muzeum II Wojny Światowej – przystępne zdobycie wiedzy na temat tak kluczowej części historii naszego kraju.

Loopy’s World – zadaszony „małpi gaj” gdzie bana na twarzy nie schodzi godzinami.

Galeria Starych Zabawek – to podróż do dawnych czasów i możliwość dojrzenia, czym bawili się nasi rodzice i/lub dziadkowie.

Szlak Lwa Heweliona – aktywny spacer po Gdańsku przeplatany szukaniem figurek lwa wykonanych z brązu.

Spacery po plażach, molach i spróbowanie kultowych nadmorskich gofrów.

Papugarnia Gdańsk – możliwość Bilskiego kontaktu z kolorowym ptactwem.

Port Brzeźno Park Linowy – to bezpieczne i ekscytujące trasy parku linowego znajdujące się w lasku przy deptaku nadmorskim.

Szlak Stoczni Cesarskiej – spacer po Gdańskiej Stoczni to tajemnicze a zarazem przyjemne doświadczenie.

Olivia Garden – to ogród zimowy, stylizowany na prawdziwą dżunglę lub lasy deszczowe; na miejscu znajduje się również kawiarnia i restauracja.