Stacja naprawcza na Politechnice Gdańskiej

Stacja naprawcza Politechnika Gdanska

Ehehee, patrzcie jaka sensacja, ludzie zdjęcia tego robią! – rzucił jeden z osobników widocznych w tle.

Może sensacją bym tego nie nazwała, jednak fakt zdecydowanie warty jest uwagi. Na Politechnice pojawiły się dwie stacje naprawcze z podstawowymi narzędziami dla rowerzystów, takie jak ta, która  już od pewnego czasu stoi przy Gdyńskim Infoboxie. Jeśli się nie mylę, to pierwsza tego typu stacja w Gdańsku.

Na Politechnice uaktywnili się rowerzyści. Nic dziwnego, jeszcze „za moich czasów” rowery były całkiem widoczne na PG, w przeciwieństwie do niewielkiej ilości stojaków, zazwyczaj w mało praktycznej formie wyrwikółek.
Tymczasem na uczelni szykują się zmiany. Dobre zmiany. Ciekawych odeślę na stronę PG, a skupię się na tym, co ucieszy nie tylko studentów polibudy: dwóch ogólnodostępnych stacjach naprawczych. Jedna stanęła przy Gmachu Głównym, druga przy budynku nowego ETI (mapa).

Stacja naprawcza Politechnika Gdanska

Oprócz widocznego na zdjęciach wyposażenia stacji, możemy liczyć również na fachowe, męskie wsparcie. Chwilę po tym, jak zaczęłam majstrować przy rowerze, pojawił się ochroniarz i jego ooo, już zepsuła! Dowiedziałam się też, że odkręcam zupełnie nie tę śrubkę co trzeba, nie tym kluczem co trzeba, oj, a tego właściwego klucza w zestawie nie ma. A w ogóle po co się tak męczyć, narzeczony za panią będzie robić!

Niestety telefon oderwał pana od misji udzielenia pomocy, dzięki czemu w spokoju dokonałam pierwszej samodzielnej naprawy w postaci przestawienia siodełka. Yeah.

Poniżej cuda, jakie znajdziecie na wyposażeniu stacji. Nawet nie będę udawać, że wiem do czego służą te czarne cosie :)
Aktualizacja 2015 – spokojnie, teraz już wiem :)

Stacja naprawcza Politechnika Gdanska

Tu pan ochroniarz miał chyba rację, żaden z kluczy nie pasował do odkręcanej przeze mnie śruby…

Stacja naprawcza Politechnika Gdanska

… ale jakoś poradziłam sobie tym.

Stacja naprawcza Politechnika Gdanska

Do bardziej zaawansowanych misji mamy jeszcze to:

Stacja naprawcza Politechnika Gdanska

Stacja naprawcza Politechnika Gdanska

Jest też dobra pompka, a dla mniej ogarniętych w temacie rowerowych napraw, kod QR i adres strony www z instrukcjami do podstawowych napraw. Nic tylko korzystać!

  • martka

    czarne cosie to łyżki do zdejmowania opon, :) pozdro

    • Na szczęście od czasu pisania tego posta zdążyłam się już nieco podszkolić :)