Sopot + biblioteka = Sopoteka!

24 marca 2018

Na blogu ciągle ten Gdańsk i Gdańsk, a przecież w sąsiednich miastach też jest mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Dlatego dziś zajrzymy do Sopotu!

Jeśli dotąd kojarzyliście biblioteki publiczne z nudnymi, zakurzonymi miejscami, najwyższy czas to zmienić. Coraz częściej biblioteki zmieniają się w mediateki, udostępniając nie tylko książki, ale i ebooki (w tym mój prywatny hit, czyli darmowy dostęp do Legimi), audiobooki czy gry planszowe. Do takiego miejsca aż chce się po prostu przyjść posiedzieć. Podejrzewam, że kiedy latem nasze mieszkanie znów zamieni się w saunę, Sopoteka będzie mocnym kandydatem do ucieczki przed upałem.

Być może słyszeliście wcześniej o Stacji Kultura w Rumi, która zdobyła tytuł najpiękniejszej biblioteki w konkursie Library Interior Design Awards (zobacz, jak wygląda). Sopocką bibliotekę zaprojektowali ci sami ludzie – Sikora Wnętrza, tym razem inspirując się klimatem pobliskiej plaży. Jasne kolory, leżaki, poduszki, a nawet biurka przypominające kosze plażowe, do tego cisza i spokój, aż nie chce się stamtąd wychodzić. Chociaż to może częściowo dlatego, że zaraz po zrobieniu zdjęć musiałam jechać do pracy? :)

Z podziękowaniami dla pani kierownik biblioteki za wpuszczenie mnie z aparatem :)

Zobacz też: