Mapa rowerowa Gdańska

Rowerowa mapa Gdańska była w obiegu już od dłuższego czasu. Niedawno doczekała się aktualizacji… i informacji o nowym punkcie dystrybucji. Dzięki czemu nareszcie można ją odebrać w godzinach pasującym osobom pracującym :)

Co prawda zawsze możemy zajrzeć do mapy w wersji elektronicznej, ale to zupełnie inna bajka. Wielowarstwowy, stopniowo ładujący się plik PDF nawet na komputerze jest niezbyt wygodną opcją.

Mapa rowerowa Gdańsk

Nie twierdzę, że wielka płachta papieru jest idealną konkurencją. Ale to już dotyczy dowolnej papierowej mapy w mieście, gdzie wieje 24 godziny na dobę :)

W każdym razie, jak już ogarniemy wiatr i rozłożymy mapę, dostajemy do ręki całkiem niezłą, czytelną porcję informacji.

Z jednej strony ogólny plan miasta z zaznaczonymi ścieżkami, ulicami o uspokojonym ruchu czy takimi, w których ruch rowerów dozwolony jest nawet pod prąd. Z drugiej strony to samo miasto i dwadzieścia przykładowych tras dla mniej i bardziej zaawansowanych rowerzystów.

Mapa rowerowa Gdańska

Mapa rowerowa Gdańska

Duuży plus należy się za zaznaczenie bardziej stromych fragmentów tras. Na przykład podjazdu z Jaśkowej na Morenę, który zabija mnie za każdym razem. Poza tym parkingi rowerowe, serwisy, siłownie pod chmurką. Wszystko, czego rowerzysta mógłby zapragnąć. No, może poza dziurami w drodze :)

Jeśli zjeździłeś Gdańsk wzdłuż i wszerz, znasz każdą ulicę i każdą nierówność na pamięć, mapa nie jest Ci do niczego potrzebna. Ale jeśli chcesz zajechać do mniej znanej sobie okolicy, taka mapa to świetna alternatywa dla poczciwego Google Maps, w dodatku offline i bez ryzyka padnięcia baterii.

Chcesz mapę? Zgłoś się do gdańskiego Referatu Mobilności Aktywnej (godziny otwarcia tu) albo Gdańskiej Organizacji Turystycznej (o tu).

Mapa jest darmowa!

mapa rowerowa Gdańska