Koszulka Jestem z Gdańska

Więcej, więcej I♥GDN

Pisałam niedawno o zalewie różowości. Dziś dla odmiany zajmę się tym, czego mi w sklepach, już nie tylko sportowych, brakuje.

A brakuje mi, i to bardzo, czegoś… naszego.

Przypomnij sobie ostatni raz na zakupach odzieżowych. Czy kiedykolwiek widziałeś koszulkę z motywem: flagi USA / flagi Wielkiej Brytanii / Wieży Eiffla / czerwonej budki telefonicznej albo charakterystycznego piętrowego autobusu?

Ok, to było łatwe. Teraz trudniejsze:

Czy kiedykolwiek widziałeś w sieciówce, szczególnie polskiej (a mamy ich sporo!), koszulkę z orzełkiem / Neptunem / koziołkami / Pałacem Kultury?

Ja też nie.

Właściwie, dlaczego? Dlaczego mam nosić coś, co krzyczy „I♥NY”, dlaczego mam deklarować jak to ja love Paris, a nie mam nawet szansy założyć koszulki I♥GDN? I mam tu na myśli coś porządniejszego niż tandetną koszulkę ze sklepu z pamiątkami, która rozleci się po 2-3 praniach.

Temat dumy ze swojego miasta to materiał na osobny wpis. Trochę za mało u nas przywiązania do swojego miasta, za mało otwartego „lubię to miejsce i cieszę się, że tu mieszkam”. Może byłoby więcej, gdyby łatwiej było swoją sympatię do miasta jakoś wyrazić? Koszulką, plakatem, przypinką, czy nawet oklepanym magnesem na lodówkę.

Tylko, skąd je wziąć?

Empik

Nowicki Kubki Empik
Paweł Nowik Nowicki dla Empiku, źródło: czasnawnetrze.pl

Choć zdarza mi się skrytykować zapchanie Empiku masą różnych gadżetów dekoracyjno-kuchennych, czasem trafi im się coś naprawdę super. Na przykład kolekcja kubków i gadżetów z symbolami polskich miast. Dodatkowy punkt za uwzględnienie w serii więcej niż tych 4-5 największych. Kubek z Neptunem z miejsca mnie zachwycił i do dziś tym najulubieńszym z całej półki.

Gliniana Kura

GlinianaKura
Źródło: Gliniana Kura na DaWanda

Charakterystyczna komiksowa kreska i mnóstwo produktów nawiązujących do Gdańska i Trójmiasta. Bardzo bardzo marzy mi się jeden z ich plakatów. Niestety, w sieci znajdziemy tylko niewielką część tego, co mają w sklepie stacjonarnym. Cały czas zbieram siły, żeby zajrzeć osobiście, ale boję się że z miejsca zostawię tam całą gotówkę :)

Wars Sawa Design

Wars Sawa Design
Plakaty Wars Sawa Design na mustache.pl

To co prawda nie Trójmiasto, ale nie trzeba być Warszawiakiem żeby polubić ich prace. Może niektóre z nich wydają mi się zbyt „dziecinne”, ale taki plakat z Pałacem Kultury? Czemu nie.

Zakład że 3miasto

Zakład że 3miasto
Zakład że 3miasto na DaWanda

Cała kolekcja koszulek, bluz, toreb i innych gadżetów opartych na kilku podstawowych motywach, w mniej lub bardziej oczywisty sposób związanych z Trójmiastem. Żurawie skojarzy chyba każdy, ale za Śledź mnie duża łapka w górę :)

TCITY

Koszulki TCITY
Koszulki TCITY

Na tapetę wzięli cztery miasta: Gdańsk, Kraków, Poznań i Warszawę, i na szczęście również zabrali się za motywy wykraczające poza Neptuna czy Koziołki. Szkoda, że koszulek z gdańskim motywem jest tak mało (po 2 modele), liczę na to że się rozkręcą.

Serwisy typu DaWanda / Pakamera

Znajdziemy na nich większość firm wymienionych powyżej. Reszta to kwestia szczęścia, raz się trafi, raz nie, ale warto czasem zajrzeć z ciekawości.

Na pewno jest tego więcej!

Niemożliwe, żeby to było wszystko. Daj znać, jeśli znasz jeszcze inne źródło takich rzeczy :)

 • Hmmm, właściwie to teraz chcę jakąś fajną koszulkę z poznańskim motywem:) Racja, że w Polsce jest zalew wszystkich „I love…”, ale nie ma ” I love… coś polskiego”. Myślę, że projektanci powinni troszkę wysilić się, aby polskie motywy były, jak to mówią „cool”, z pewnością znaleźliby się chętni, ja jako pierwsza :)

  • Z motywów polskich najbardziej podoba mi się http://surgepolonia.pl, ale mam na nich focha za olewanie damskich wersji ciuchów sportowych :( Męskie mają super, a z damskich tylko jeden przykrótki model.

  • Agata Krulikowska-Florek

   Co prawda nie koszulki (choć w planach) ale i poznańskie rzeczy też są ! Zapraszamy :)

   https://www.facebook.com/LovePolandDesign

 • Agata Krulikowska-Florek

  Dzień dobry! Dziękujemy za miłe słowa o Wars Sawa Design :) Nasza działalność zdecydowanie się poszerzyła i mamy drugą markę – na Polskę całą – LOVE POLAND DESIGN. A tam i Gdańsk i Sopot i inne miasta i regiony Polski. Zapraszamy bardzo, a od września rusza nsz sklep online więc będzie łatwiej wszystko obejrzeć. P.S. A wszystkie nasze projekty są rysowane ręcznie, w stylu ilustracyjnym, stąd może i nasza „dziecinna” kreska. Pozdrawiam serdecznie!

  • Super! Kibicuję bardzo :)

 • Igor Żuk

  Gdzie można kupić koszulkę ze zdjęcia?

  • Niestety nie wiem, to koszulka otrzymana przy okazji jakiegoś konkursu. Sama chciałam kupić sobie podobną (na zdjęciu jest duża męska), ale nigdzie nie mogłam znaleźć, stąd powyższy artykuł :)

 • Ja kupuje podobne koszulki patriotyczne tutaj http://unirepatria.pl/

  • Brzmi obiecująco :) Szkoda, że też traktują damskie modele po macoszemu…

   • trudno się z Tobą nie zgodzić. Pozostaje nam mieć nadzieję że pojawi się również coś dla Pań. Pozdwawiam :)