Kilometry na pomoc – kolejna edycja

Mniej więcej rok temu pisałam, jak  przejechane kilometry możemy wykorzystać nie tylko dla siebie.

Spieszę powiadomić, że właśnie ruszyły kolejne edycje akcji Pomoc mierzona kilometramiKręć kilometry. 

Nie bądź żyła, podziel się posił… znaczy… kilometrem!

Sposób pierwszy: Pomoc Mierzona Kilometrami

Pomoc Mierzona Kilometrami
Druga edycja akcji prowadzonej przez T-Mobile wystartowała 14 czerwca.

Jeśli już korzystacie z aplikacji Endomondo, wystarczy jedno kliknięcie na stronie rywalizacji. I już! Każde wasze kilometry z aktywności objętych akcją, będą zaliczane automatycznie. A możliwości jest sporo, oprócz jazdy na rowerze liczą się bowiem: wędrowanie, chodzenie, fitness walking, bieganie, jazda na rolkach albo na wózku inwalidzkim. Ważne jednak, żeby trening był potwierdzony śladem GPS, treningi ręczne nie będą zaliczane.

Ciekawostka: wygląda na to, że jeśli dołączyliście do akcji w zeszłym roku, nie musicie robić nawet tego. Wasze kilometry już się liczą!

A właściwie… po co to wszystko? 

W zależności od zebranej liczby kilometrów, T-Mobile przekaże wyznaczoną kwotę na rzecz fundacji TVN Nie jesteś sam – na protezy i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Aby przebywanie kolejnych kilometrów było dla nich tak proste, jak dla nas :)

W zeszłym roku uczestnicy akcji nabili ponad 40 milionów kilometrów, a T-Mobile przekazało fundacji aż milion złotych.

Więcej informacji na stronie akcji: kilometrami.pl.

Sposób drugi: Kręć kilometry

Kręć kilometry

Tu walczymy nie dla dzieci, ale o stojaki rowerowe dla wybranego miasta. I o nagrody dla siebie.

Akcja prowadzona przez Allegro wymaga już zainstalowania specjalnej aplikacji. To powód, dla którego w zeszłym roku nie zaliczyłam zbyt imponującej ilości kilometrów – o ile Endomondo włączam już odruchowo, to o kolejnej aplikacji zwyczajnie zapominałam.

Ale, ale – jeśli mamy do tego cierpliwość, treningi można wprowadzać ręcznie do aplikacji online. Takie kilometry liczą się na równi z tymi ze smartfona. Mamy do wyboru różne rodzaje wyzwań, do każdego z nich przydzielona jest pula rowerowych nagród. W zeszłym roku udało mi się zgarnąć butelkę z filtrem do wody :)

Po akcji w wybranych (przez uczestników!) miastach Polski pojawią się również nowe stojaki rowerowe. Im więcej kilometrów w danym województwie, tym więcej stojaków. Pomorskie na razie wypada blado – tylko 3 stojaki ze 100! Aktualny ranking województw znajdziecie tutaj. Mam nadzieję, że do końca akcji poprawimy ten wynik?

Więcej informacji na stronie akcji: kreckilometry.pl

Sposób trzeci: …

Może jeszcze o czymś nie wiem? Jeśli słyszałeś o podobnej akcji, koniecznie daj znać!