Co zobaczyć i gdzie dobrze zjeść w Gdańsku (i innych miastach)?

Wiecie, nie jestem fanką tradycyjnych przewodników. Mam wrażenie, że większość z nich wałkuje wciąż te same miejsca i te same lokale. W dodatku czytając co niektóre przewodniki po Gdańsku można odnieść wrażenie, że cała ciekawa część miasta zaczyna się i kończy w promieniu kilometra-dwóch od Neptuna. W niczym nie ujmując tej pięknej okolicy, uważam że inne dzielnice też mają wiele do zaoferowania.

Dlatego wielką przyjemnością i dumą przedstawiam dziś subiektywny przewodnik, w którym wraz z innymi blogerkami oprowadzimy Was po swoich miastach.

Bardzo się cieszę, że udało mi się dołączyć do dziewczyn i opisać dla Was Gdańsk. Być może „starzy wyjadacze” uznają, że nie napisałam nic odkrywczego. Liczę natomiast, że dzięki niemu ktoś, kto miasta nie zna, trafi w kilka ciekawych miejsc. I w końcu przekona się, że nie tylko koło Neptuna jest coś ciekawego do zobaczenia!

Gorąco polecam przejrzeć przewodnik i przypomnieć sobie o nim, gdy będziecie jechać do któregoś z opisanych w nim miast. Co obejrzeć, gdzie zjeść dobry obiad, gdzie wypić kawę, piwo, a gdzie szukać rozrywki – mamy nadzieję pomóc Wam uporać się z dylematami nie znającego miasta turysty :)

Za ogarnięciem całego przedsięwzięcia stoi niezastąpiona Marysia z bloga Żona Modna, a poszczególne miasta opisały:

SzczecinAdrianna Fliszewska i Lidia Suska
SopotKasia Antończyk
Gdańsk – ja!
Malbork – Kasia Kędzierska
BydgoszczMartyna Bobkowska
PoznańKasia Zbrojkiewicz
ŁódźAnia Legenza
OpoleGosia Adamska
Bielsko–BiałaEwelina Pysz
StrasburgMagda Szupiluk
ParyżNatalia Kędzia
BarcelonaAgnieszka Mikoś

Poniżej linki do pobrania przewodnika: PDF i, dla chętnych, wersja MOBI na czytniki.

PrzewodnikBlogerow_pdfPrzewodnikBlogerow_mobi

Polecam też pierwszą edycję przewodnika sprzed roku.

Zapraszam do lektury!